ثبت دامنه جدیدثبت و انتقال دامنه


net.

198000

تومان یکساله

org.

194000

تومان یکساله

com.

156000 

تومان یکساله

ir.

5000

تومان یکسالهاهمیت ثبت دامنه


با افزایش سروصدای کسب‌وکارهای آنلاین و پول‌سازی آن‌ها در سال‌های اخیر، اهمیت راه‌اندازی سایت و مدیریت آن بر هیچ‌کس پوشیده نیست. همان‌طور که دیده‌اید و شنیده‌اید، یکی از گام‌های مهم برای راه‌اندازی وب‌سایت، خرید دامنه یا domain است. جالب است بدانید اصلی‌ترین راه ورود کاربران به سایت شما آدرس دامنه است؛ بنابراین اولین اثر ماندگار در ذهن کاربران کسب‌وکار آنلاین شما  آدرس سایت شما می‌باشد.

انتخاب نام دامنه

 شما با نام دامنه خود به جهان اینترنت معرفی می‌شوید. شما برای استفاده از نام دامین دلخواه خود می‌بایست ابتدا آن‌ را برای مدت مشخصی ثبت کنید. پس‌ازاینکه دامین به نام شما ثبت شد، در طول مدت دوره ثبت، امکان استفاده از آن تنها برای شما امکان‌پذیر است.

 ۸ راهنمایی برای انتخاب نام دامین :

چگونه نام دامین خود را انتخاب کنید؟ در اینجا به بررسی ۹ نکته کلیدی برای انتخاب دامنه مناسب می‌پردازیم:

۱. از نام‌های دامنه ساده چه ازنظر نگارشی و چه ازنظر معنایی و ترجیحاً با مفهوم و بامعنا استفاده کنید.

۲. از نام‌های دامنه‌ای که به‌سختی در ذهن سپرده می‌شوند و می‌تواند به کسب‌وکار شما لطمه زند استفاده نکنید.

۳. بهتر است نام‌های دامنه کوتاه و مختصر باشد در برخی اوقات استفاده از مخفف‌ها می‌تواند باعث سردرگمی بازدیدکنندگان شود.

۴. نام دامین انتخابی شما بهتراست که با توجه به نوع مخاطبین قابل پیش‌بینی و حدس باشد.

۵. املای آن ساده باشد و ازآنجاکه در برخی از موارد نوشتن یک کلمه فارسی با استفاده از حروف انگلیسی، حالت‌های مختلفی می‌تواند داشته باشد، پیشنهاد می‌گردد برای کلیه حالات ممکن دامنه‌های موردنظر را خریداری نمایید. به‌عنوان‌مثال دامنه‌های DOURBORD.IR  و DOORBORD.IR و DOURBOARD.IR می‌تواند هر سه نمایانگر نام دوربرد باشند.

۶. تا حد امکان پسوند نام دامنه با زمینه فعالیت و کسب‌وکار همخوانی داشته باشد، به‌عنوان‌مثال برای یک موسسه تجاری استفاده از پسوند com به‌مراتب بهتر از استفاده از پسوند org و یا net هست.

۷. به‌منظور اجتناب از سو استفاده‌های آتی از تشابه‌های اسمی برای نام‌های دامنه انتخاب پسوندهای رایج یا ثبت انواع پسوندهای مرتبط با نام دامین خود توصیه می‌گردد. بدین‌صورت که علاوه بر خرید دامنه با پسوند ir اقدام به خرید دامنه با پسوند com نیز صورت پذیرد. در این صورت امکان جعل وب‌سایت شما توسط رقبا و یا هکران بسیار کاهش می‌یابد.

۸. پسوندها صرف‌نظر از نام انتخابی، معرف زمینه کاری و نوع ارائه خدمات سایت به مخاطبین بوده و در برخی موارد نیز به لحاظ جغرافیایی تفکیک خوبی خواهند داشت.


بهترین سایت ثبت دامنه کدام است؟


بهترین سایت ثبت دامین، سایتی است که بتوانید به کمک آن با خیال راحت آدرس سایت خود را ثبت کنید و موارد زیرا شامل شود:

  • امکان ثبت دامنه دلخواه در هرلحظه، در تمامی ساعات و روزهای سال ۲۴/۷
  • امکان ثبت دامین به نام متقاضی
  • امکان دسترسی قفل‌کردن دامنه برای امنیت بیشتر
  • امکان ارائه کنترل پنل مدیریتی دامنه تحت  وب
  • امکان تغییر Name Server های دامنه توسط مالک دامین
  • امکان ثبت Name Server های اختصاصی دامنه با IP های مورد نظر

یک هشدار مهم:

نام دامنه انتخابی مدت زمان انقضای مشخصی دارد. این مدت حداقل یک سال و حداکثر پنج سال می‌باشد و با تمدید نام دامنه در مدت‌زمان مشخص‌شده، این بازه زمانی گسترش می‌یابد. نکته اینجاست که در صورت عدم تمدید نام دامنه، این امکان وجود دارد که دامنه موردنظر شما توسط شخص دیگری خریداری شود و به ازای بازپس دادن آن، مجبور به پرداخت هزینه بالایی باشید. حال تنها راه چیست؟

در این صورت راهی به‌جز پرداخت مبلغ موردنظر مالک جدید به‌منظور بازنشاندن نام دامنه وجود ندارد. از طرفی در صورت انقضای نام دامنه، کلیه سرویس‌هایی که بر پایه این نام دامنه بناشده‌اند مانند وب‌سایت، پست الکترونیک و یا … از دسترس خارج می‌شوند؛ بنابراین کاربر عزیز حواستان باشد که:

خرید دامنه:

کلیه فرآیندهای خرید و تمدید دامنه، به سه روش:

آنلاین

تلفنی

حضوری

قابل انجام می‌باشد. پس از تکمیل فرم‌های مخصوص آن و پرداخت  هزینه، خرید دامنه انجام می‌شود. برای خرید دامنه، در مرحله اول باید از وضعیت آزاد بودن آن نام دامنه مطمئن شوید. توجه داشته باشید که آزاد بودن نام دامنه، هرگز فقط به معنای نمایش ندادن وب‌سایت با آن نام نیست، چه‌بسا که یکی از کسب‌وکارهای نوین اینترنتی، خرید نام دامنه‌های آزاد و فروش آن‌ها به قیمت چندین برابری قیمت‌های عرف جامعه می‌باشد. برای اینکه خیالتان راحت باشد حتماً باید از آزاد بودن نام دامنه به‌منظور خرید در سایت‌های whois و یا از طریق بخش مخصوص بررسی در دسترس بودن دامنه از طریق وب‌سایت شرکت ارتباطات دوربرد فارس اقدام نمایید.


قیمت دامنه های دوربرد


قیمت دامنه، با توجه به پسوند آن دامین متغیراست و اکثر نام‌های اینترنتی دامنه، متناسب با نرخ ارز تغییر خواهند نمود، بنابراین دقت داشته باشید که  قبل از اقدام به خرید و یا تمدید نام دامنه، از آخرین قیمت‌های مندرج در وب‌سایت شرکت ارتباطات دوربرد فارس و یا پنل مشترکین، مطلع و سپس اقدام به خرید و یا تمدید دامنه نمایید.