پهنای باند اختصاصی

 پهنای باند اختصاصی چیست؟

پهنای باند در حقیقت تعیین کننده ی مقدار دیتایی است که میتواند در یک زمان از طریق یک ارتباط اینترنتی یا اینترانتی منتقل شود. طبیعتا هر چه پهنای باند اختصاص داده شده به یک ارتباط بیشتر باشد، سرعت انتقال دیتا در آن ارتباط هم بالاتر خواهد بود.
پهنای باند می تواند اشتراکی یا اختصاصی باشدکه بدون شک پهنای باند اختصاصی از انجا که بین چندین کاربر مشترک نیست،سرعت ارتباط را بسیار افزایش خواهد داد.
تمام ارتباطات مبتنی بر ADSL  که امروزه بین مردم متدوال هستند(خانه ها و اداره ها و شرکت های کوچک با تعداد کامپیوتر های کم) مثالی از پهنای باند اشتراکی هستند.این پهنای باند فقط می تواند پاسخگوی نیاز ها در مقیاس کوچک باشد.
اگر شما از جمله کاربرانی هستید که به بازی های کیفیت بالای انلاین علاقمند هستید و یا صاحب مشاغل اینترنتی هستید که مرتبا از سرعت پائین و قطع ارتباط با درگاه بانکی و یا دیگر سامانه های مورد استفاده ی خود نظیر CRM  شاکی هستید، شما میتوانید یک کاندید مناسب برای استفاده از پهنای باند اختصاصی باشید.

مزایای پهنای باند اختصاصی
قطعا پهنای باند اختصاصی مزایای زیادی خواهد داشت.اگر بخواهیم تعدادی را بیان کنیم میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاربران میتوانند سرویسی مطمئن با سرعت دانلود و اپلود برابر داشته باشند.
  • در ساعات اوج مصرف و پرباری شبکه هیچ تغییری را حس نخواهند کرد.
  • میزان حجم مصرفی آنها نامحدود می باشد و نیازی به خرید ترافیک نخواهند داشت.
  • به علت استفاده از بسترهای ارتباطی پایدارتر از جمله وایرلس، فیبر نوری و … مشکلاتی چون  دوری از مرکز مخابراتی و نوسان لینک به علت نویز روی خط و نیز پهنای باند محدود را  تجربه نخواهند کرد.

معایب استفاده از پهنای باند اختصاصی
تنها نکته ای که در مورد استفاده از این سرویس وجود دارد مسئله ی هزینه ی آن است.از آنجائیکه پهنای باند اختصاصی مختص به یک کاربر است و مشترک بین چند کاربر نیست، هزینه ی بالاتری دارد که البته تمایز کیفیت آن قطعا جبران هزینه ی مازاد آن را خواهد کرد.

توجه داشته باشید قیمت بر مبنای میزان پهنای باند درخواستی و بر اساس توافق بین طرفین اعلام خواهد شد.

لطفا جهت تهیه این سرویس با شرکت تماس حاصل فرمایید تا از قیمت و جزئیات آن اطلاع یابید.