کاهش پینگ در بازی های آنلاین

کاهش پینگ در بازی‌های آنلاین، از دغدغه‌های رایج برای همه‌ی نوجوانان و جوانان گیمر می‌باشد. مگر می‌شود از بازی‌های آنلاین موردعلاقه کناره‌گیری کرد؟ خیر. یک‌بار برای همیشه خودتان را از شر پینگ بالا در بازی‌های آنلاین، این مزاحم همیشگی راحت کنید. در این نوشته آموزش کامل ۱۳ راهکارموثر کاهش پینگ در بازی آنلاین به همراه آموزش کاهش پینگ در بازی آنلاین اندروید برای شما مبتدی‌ها و حرفه‌ای‌ها آورده شده است. جذابیت این نوشته برای طرفداران بازی‌های آنلاین تضمینی است. همراه دوربرد بمانید.

پینگ و نقش مهم آن در گیم

اول‌ازهمه مروری داشته باشیم روی مفهوم پینگ. همان‌طور که می‌دانید پینگ معیاری برای محاسبه‌ی فاصله‌ی زمانی اتصال بین دو دستگاه در شبکه است. واحد آن‌هم که (ms) است؛ بنابراین میزان پینگ یک سرویس اینترنتی به ما می‌گوید چقدر طول خواهد کشید که یک بسته دیتا از سمت سیستمی مثلاً کامپیوتر به سمت سرور رفته و دوباره از آن مسیر برگردد. به‌عبارت‌دیگر پینگ همان تأخیر زمانی است که در هنگام انجام هر کار آنلاین اتفاق می‌افتد، مثلاً کلیک بر روی لینک، استریم کردن یک ویدئو…

بدیهی است که از نقش پررنگ پینگ دربازی‌های کامپیوتری نمی‌توان چشم‌پوشی کرد. پینگ در بازی‌های آنلاین مدت‌زمانی حرکت در بازی را نشان می‌دهد. به عبارتی نشان می‌دهد حرکت شما در بازی، چقدر طول می‌کشد تا در سرور اصلی ثبت و اجرا شود. مثالی دراین‌باره بخواهیم بزنیم، وقتی بازی آنلاینی را با پینگ ۲۰ میلی‌ثانیه اجرا می‌کنید، دستورها و حرکت‌های شما کم‌وبیش به‌صورت آنی اجرا می‌شود.

راهنمایی: مراحل دستور پینگ به‌صورت زیر است:

اول که برای اجرای فرمان CLI مثل Ping باید دکمه ویندوز و R را فشار دهید و در پنجره‌ی Run واژه CMD را ابتدا تایپ کنید و بعد اینتر را بزنید.

دوم: در Command Prompt عبارت زیر را بنویسید:

Ping آدرس سرور

این دستور خودکار بعد از ارسال ۴ بسته پایان می‌یابد. جهت جلوگیری از این پدیده باید به شکل زیر یک t- به آن اضافه شود:

Ping آدرس سرور –t

Ping 8.8.8.8 –t نمونه‌ی این مورد است. حال وقت آن رسیده که بعد از اجرای این فرمان یک گزارش به کاربر داده شود. در این گزارش دو حالت به وجود می‌آید:

به‌صورت Request timeout خواهد بود درصورتی‌که برگشت بسته انجام نشود.

اگر بسته‌ی فرستاده‌شده برگردد، شامل چند آیتم خواهد بود که در حالت پیش‌فرض به شکل زیر است:

Reply from آدرس سرور: bytes=32 time=زمان رفت‌وبرگشت TTL=58

پدیده لگ در بازی چگونه به وجود می‌آید؟ هین جاست که اگر زمان این رفت‌وبرگشت زیاد شود یا اینکه بسته فرستاده‌شده برگشت نداشته باشد، لگ دربازی‌های آنلاین روبرو به وجود می‌آید.

داستان پکت لاس (PacketLoss) چیست؟

بهتر است اول نگاهی به مفهوم پکت داشته باشیم. پکت ها همان مجموعه دست‌های دیتاهایی هستند که به‌وسیله‌ی کامپیوتر جهت تبادل ارتباط داده‌ها به تکه‌های مختلف تقسیم می‌شوند. سه زیر دسته packet ها شامل (هدر Header)، (Data دیتا) و تریلر Trailer است.

Header ها، همان آدرس‌های مبدأ و مقصد هستند.

Data ها، اطلاعاتی است که به مقصد فرستاده می‌شود.

Trailerمربوط به بخش اطلاعات خطادار است که جز گروه packet ها است.

و اما اتفاق پکت لاس به معنای از بین رفتن پکت ها زمانی است که یک یا چند Packet هنگام ارسال از طریق شبکه نتوانند به مقصد برسند. Packet loss که اغلب دربازی‌های آنلاین در وضعیت شبکه، نمایش داده می‌شود، برحسب درصد است.

13 راهکار کاهش پینگ در بازی آنلاین

دردسر کاهش پینگ در بازی‌های آنلاین تا حد زیادی قابل برطرف شدن است. نگران نباشید و روش‌های زیر را برای کاهش پینگ در بازی‌های آنلاینی که انجام می‌دهید، امتحان کنید. در ادامه کوتاه و ساده تمامی راهکارهای کاهش پینگ در گیم های آنلاین اندروید و ای او اس را برایتان شرح داده‌ایم.

راه اول: کابل اترنت به‌جای وای فای به کاهش پینگ کمک زیادی می‌کند.

یکی از راهکارهای خوب کاهش پینگ ping در بازی استفاده از کابل اترنت ethenrnet به‌جای وای فای wifi است. برای این روش کاهش پینگ خیلی ساده یک کابل اترنت به‌اندازه کافی طولانی تهیه کنید و روتر خود را به رایانه شخصی متصل نمایید.

درباره لپ‌تاپ‌ها که معمولاً دارای درگاه اترنت هستند چالشی وجود ندارد. بعضی دسک تاپ ها درگاه اترنت ندارند. اگر نداشتند، باید یک کارت شبکه اترنت را در CPU بگذارید. مشاهده کاهش پینگ در بازی شما بعدازاین راهکارمسلم است.

راه دوم :بقیه وب‌سایت‌ها و برنامه‌های در حال اجرا را ببندید

یکی دیگر از راهکارهای مؤثر کاهش پینگ در بازی بستن تمام وب‌سایت‌های بازشده در مرورگر شما و برنامه‌های در حال اجرا است. چراکه وب‌سایت‌ها و برنامه‌های در حال اجرا هم از منابع پردازنده استفاده می‌کنند، هم اینکه بعضی از آن‌ها در حین اجرا از پهنای باند اینترنت نیز استفاده می‌کنند.

چطور برنامه‌های غیرضروری را ببندید؟ می‌توانید تمام برنامه‌ها و مرورگرهای در حال اجرا را وقتی در حال انجام بازی آنلاینی هستید، ببندید. برای کاهش پینگ در بازی دقت داشته باشید که اجرای بعضی از برنامه‌های غیرضروری در پس‌زمینه است، بنابراین شما نیز باید از آن‌ها مراقبت کنید. در ادامه به Task maneger رفته و آن‌ها را ببندید. برای این کار، این سه مراحل را دنبال کنید:

یک: کلیدهای Ctrl + Shift + Esc را باهم فشار دهید. با این کار Task Manager باز می‌شود.

دو: در اینجا، به تب Processes بروید و در لیست فرآیندهای ضروری، نام برنامه را جستجو کنید. یک فرآیند غیرضروری را یک‌بار انتخاب کنید و روی گزینه End Process کلیک کنید تا آن را ببندید.

بستن وب‌سایت‌ها و برنامه‌ها در حال اجرا در پس‌زمینه

توجه کنید: فقط فرآیند نرم‌افزارهای عمومی که از آن اطلاع دارید را ببندید مانند کروم، BitTorrent و غیره.

حال نوبت ان است که به تب Performance رفته و ببینید که آیا CPU Usage و میزان مصرف حافظه کم است یا خیر؟

انجام این روش باعث پایین آمدن حدودی پینگ در بازی‌های آنلاین شما خواهد شد.

راه سوم: فاصله رایانه و روتر را کم کنید تا پینگ در بازی آنلاین کم شود.

این مورد که مخصوص استفاده‌کنندگان وای فای است به کاهش پینگ در گیم کمک زیادی می‌کند. در اینجا نیز مانند مورد اول اگر از لپ‌تاپ استفاده می‌کنید که هیچ اما در مورد دسک تاپ دردسرهای کمی خواهید داشت. جالب است بدانید که مزاحم‌هایی مثل دیوارها و اتاق‌هایی بین رایانه و مودم روترمی توانند عامل افزایش ping در بازی‌های آنلاین باشند.

چگونه میشه فهمید آیا از WiFi سیگنال کافی دریافت می‌کنید یا خیر؟

جواب این است. با جستجوی قدرت سیگنال WiFi در سمت راست Taskbar. شایان‌ذکر است اگر قدرت سیگنال ضعیف باشد، سرعت پینگ زیاد خواهد بود رایانه خود را به وای فای نزدیک کنید تا شاهد دریافت سیگنالی بهتر باشید. دیوار بین روتر و سیستم شخصی مزاحم است.

راه چهارم :کاهش دستگاه‌های هم‌زمان متصل به WiFi

اگر هنگامی‌که مشغول بازی آنلاینی هستید، افراد دیگری هم از اینترنت استفاده کنند ممکن است ناگهان با لگ‌هایی در بازی مواجه ‌شوید. نتیجه این است که هرچه افراد بیشتری از روتر استفاده کنند با کاهش سرعت ارتباط و درنهایت افزایش ping روبرو خواهید شد؛ بنابراین اگر موبایل یا لپ‌تاپ شما به اینترنت بی‌سیم مذکور متصل است، می‌بایست حتماً آن را غیرفعال کنید.

راه پنجم: روتر خود را برای کاهش پینگ در بازی‌های آنلاین ری استارت کنید.

روتری که برای مدت‌زمان بسیار طولانی روشن بوده است، خسته است و ری استارت آن غالباً ایده خوبی است. در اینجا فقط با یک‌راه اندازی مجدد ساده روبرو نخواهید بود. شاخه‌های روتر را خارج کنید، آن را تقریباً نیم دقیقه از آن جدا کنید و مجدد وصل کنید. بعدازاین بررسی کنید که آیا راه‌اندازی مجدد، تأثیری در کاهش پینگ در بازی داشته است یا خیر؟

با off و on کردن روتر، حافظه نهان پاک‌شده و دستگاه شما به حالت اولیه برمی‌گردد. همچنین، حافظه نهان یا همان DNS خود را نیز پاک‌کنید. چراکه باگذشت زمان حافظه پنهان (Cache) روتر یا مودم شما به‌مرور پر می‌شود.

راه ششم : دانلود را برای کاهش پینگ در بازی متوقف کنید

خب شاید فراموش کرده‌اید که اگر چیزی را در رایانه شخصی خود بارگیری کنید، اگر سنگین هم نباشد، بازهم منجر به مصرف پهنای باند اینترنت شما خواهد شد. در چنین حالتی پدیده ناخوشایند پینگ بالا اتفاق خواهد افتاد؛ بنابراین، بهتر است همیشه تعداد دانلودهای خود را هنگام بارگیری یک بازی آنلاین، در نظر بگیرید. به‌علاوه توجه داشته باشید که دانلود سیستم‌های دیگری که متصل‌اند را هم بررسی کنید. در این صورت، برای بهبود سرعت پینگ در بازی آنلاین، باید این کار را متوقف کنید.

راه هفتم: سرعت اینترنت هم مهم است.

همان‌طور که می‌دانید یکی از حیاتی‌ترین عوامل کنترل سرعت پینگ بازی‌های آنلاین، سرعت اینترنت است. شایان‌ذکر است که سرعت اینترنت کند، زاده‌ی یک بازی با سرعت‌بالای پینگ است. برای مشاهده سرعت اینترنت خود از سرویس تست سرعت دوربرد استفاده کنید. بعدازاین انجام تست سرعت اگر مشاهده شد که سرعت اینترنت شما از حد معمول کمتر است، می‌توانید با پشتیبانی تمام‌وقت دوربرد تماس بگیرید و بخواهید مشکل را بررسی کنند. پیشنهاد افراد باتجربه این است که اگر شما یک برنامه اینترنتی مهم و خاصی را دارید، می‌توانید برای زودتر رسیدن به هدف و برنامتان، سرعت اینترنت خود را نیز ارتقا دهید و با کاهش پینگ در بازی و چالش‌های آن خداحافظی کنید.

راه هشتم : اتصال به سرور محلی در بازی‌های آنلاین

کمپانی‌های تولیدکننده بازی بسته به سیاست‌های تجاری‌شان، سرورهایی را در نقاط مختلف دنیا برای کاربران مخصوص بازی در آن منطقه در نظر می‌گیرند. مسلم است که وقتی به سرورهای نزدیک‌تر وصل باشید، پینگ بهتری را خواهید داشت. برای نمونه وقتی کاربری در ایتالیا است و قصد دارد بروی سرور مستقر در امریکا بازی خود را انجام دهد، با تأخیری طبیعی روبرو خواهد شد، علت این امر این است که سرعت پینگ از آمریکا در مقایسه با ایتالیا زیاد است.

راه نهم : از سرویس‌های کاهش پینگ استفاده کنید.

احتمالاً درباره سرویس‌های کاهش پینگ زیاد شنیده‌اید. اصطلاح پینگ خارجی اغلب برای اتصال به سرورهای خارج از ایران بکار برده می‌شود. به‌علاوه پینگ داخلی هم به تأخیر ارتباط بین سیستم میزبان و سرور داخلی مثلاً در تهران اشاره دارد. ناگفته نماند که سرویس‌های کاهش پینگ، ادعایی درباره کاهش پینگ داخلی ندارند.

راه دهم :ارتقا روتر تأثیر مستقیم در کاهش پینگ دارد

از دیگر دلایل بالا بودن پینگ در بازی‌ها قدیمی بودن مودم یا روتر است. توجه داشته باشید که قبل از تصمیم قطعی برای خرید مودم روتر بسته به نیازتان تحقیق کنید. اغلب روترهای گیمینگ، انتخاب رایج و پیش روی کاربران بوده است. (البته متأسفانه با توجه به شرایط تحریم و تورم انتخاب‌ها محدود هستند)

راه یازدهم: وی پی ان: دستیار بدردبخورهمیشگی

همه شاهد هستیم که بدون وی پی ان خیلی کارها لنگ می‌ماند. در فرایند کاهش پینگ در بازی هم از VPN می‌توان بهره برد. این‌یک راه‌حل ویژه برای کسانی است که در محلی زندگی می‌کنند که سرور بازی آنلاین در آن قرار ندارد.

راه دوازدهم : بازی لیست سفید درآنتی ویروس / فایروال

در صورت استفاده از نرم‌افزار آنتی‌ویروس یا Firewall، بلافاصله بازی آنلاین را در white list قرار دهید تا سرعت پینگ را کاهش دهید. درصورتی‌که نمی‌دانید چگونه این سرعت پینگ بالا را در بازی‌های آنلاین برطرف می‌کند، بگذارید این مسئله را برای شما توضیح دهم.

اگر بازی آنلاین را لیست نکنید، ارتباطات داده‌ها بین رایانه شخصی و سرور بازی شما توسط آنتی‌ویروس مورداستفاده و همچنین توسط Firewall کنترل می‌شود. این به‌نوبه خود سرعت پینگ در بازی‌ها را افزایش می‌دهد. لیست‌های سفید بازی‌های آنلاین بدان معنی است که انتقال داده‌ها از آنتی‌ویروس و فایروال دور می‌شوند و به نوبه خود سرعت پینگ را در بازی‌ها کاهش می‌دهند.

فرآیند لیست سفید کردن برنامه‌ها و بازی‌ها در نرم‌افزار آنتی‌ویروس‌های مختلف متفاوت است؛ بنابراین، برای من امکان‌پذیر نیست که به شما بگویم چطور دقیقاً این کار را انجام دهند. بااین‌حال، انجام چنین کاری آسان‌تر از آن چیزی است که انتظار دارید انجام شود. می‌توانید در گوگل جستجو کنید یا در YouTube جستجو کنید تا آنتی‌ویروس خود را برای سفید کردن لیست بازی خود جستجو کنید.

راه سیزدهم :بهینه‌سازی گرافیک بازی

عامل مهم دیگر تنظیمات گرافیکی بازی است. به چه معنا؟ روش این است که تنظیمات گرافیکی بازی را مطابق تنظیمات سیستم شخصی خود بهینه کرد. افزایش پینگ در این قسمت زمانی اتفاق می‌افتد که بازی را در تنظیمات گرافیکی بالاتر ازآنچه مناسب رایانه شخصی شما است انجام می‌دهید.

با جزئیات بیشتری بخواهیم بگوییم، باید گفت بازی با گرافیک بالاتر یعنی استفاده بیشتر از منابع سیستم شخصی شما. اگر بازی بیشتر منابع سیستم شخصی را بگیرد، آنگاه منابع موجود برای پردازش ارتباط داده بین رایانه شخصی و سرور بازی شما کمتر خواهد بود درنتیجه سرعت پینگ زیادتر می‌شود.

آموزش کاهش پینگ در بازی آنلاین اندروید

برای اتصال به سرویس گادپینگ در سیستم‌عامل آندروید مراحل زیر را طی کنید:

۱. به Setting بروید.

۲. وارد بخش Connections و سپس V.P.N شوید. مسیر در بعضی گوشی‌ها به این شکل است: بخش Wireless and networks و سپس V.P.N

۳. گزینه Add V.P.N یا علامت + را انتخاب نمایید.

۴. برای اتصال به سرویس بر روی آندروید می‌توان از دو نوع پروتکل PPTP و L2TP استفاده کرد،

پیشنهاد دوربرد استفاده از L2TP است:

۴-۱ نوع اول (L2TP)

Type: L2TP/IPSec PSK

V.p.n Name: godping

IPSec pre-shared key: 12345678

Server address: به انتهای مطلب مراجعه کنید.

سایر موارد را بدون تغییر رها کرده و گزینه Save را انتخاب نمایید. سپس روی کانکشن ایجاد شده کلیک کرده و به کمک نام کاربری و کلمه عبور اکانت خود به سرویس متصل شوید. درصورتی‌که موفق به اتصال نشدید از روش دوم (PPTP) عمل کنید.

android l2tp

۴-۲ نوع دوم (PPTP)

Type: PPTP

V.p.n Name: godping

Server address: به انتهای مطلب مراجعه کنید.

توجه: اگر موفق به اتصال به سرویس نشدید گزینه رمزنگاری PPP را فعال کنید.

در آخر: سایر موارد را بدون تغییر رها کرده و گزینه Save را انتخاب نمایید. سپس روی کانکشن ایجادشده کلیک کرده و به کمک نام کاربری و کلمه عبور اکانت خود به سرویس متصل شوید.

android pptp

نتیجه نهایی

اکنون‌که به اهمیت پینگ در بازی‌های آنلاین پی بردید، قادر هستید به‌تنهایی تا حد زیادی مشکل پینگ بالا و آزاردهنده را برطرف کنید. در نهایت باید گفت که تأخیرهایی با مدت ده تا سی میلی‌ثانیه مزاحمتی برای اجرای گیم ها ندارند.

[list-ul type=”circle”][li-row] چه خوب است شما هم نظرات و تجربه‌های شخصیتان را اینجا برای ما و بقیه بنویسید. هم‌چنین اگر سؤالی هنوز ذهنتان را مشغول کرده است از دوربرد بپرسید.[/li-row][/list-ul]

, , , ,
نوشتهٔ پیشین
وایرلس چیست؟
نوشتهٔ بعدی
اینترنت وایرلس

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست