ویژگی Huawei Share OneHop به میت بوک های قدیمی تر نیز اضافه می شود!

تازه ترین اخبار در دوربرد۴

هوآوی اعلام کرد : حالا میتوانید ویژگی  Huawei Share OneHop را به تبلت های هیبریدی Mate book قدیمی تر نیز  اضافه کنید.در آوریل سال گذشته هوآوی رابط کاربری  EMUI 8.1 را معرفی کرد که ویژگی  منحصر به فردی  به نام Huawei Share  را با خود به همراه داشت .که این امکان را فر اهم میکرد تا کاربران فایل ها ، تصاویر  و ویدئو های خود  را به سرعت  میان پلتفرم های متفاوت به اشتراک بگذارند. در نهایت هوآوی این ویژگی  را  برای اولین بار در تبلت  هیبریدی  ( تبلت های که ویندوز 10 را پشتیبانی میکنند و به واسطه ی اتصال کیبورد  میتوانند جایگزینی برای لپ تاپ های قدیمی  و سنگین باشند ) Matebook 13 به نمایش گذاشت.

 

رابط کاربری  EMUI 9.1 و ارتقا Huawei Share OneHop !

پس از چندی با معرفی رابط کاربری  EMUI 9.1 این ویژگی تحت عنوان Huawei Share OneHop  ارتقا یافت و به همراه  NFC در تبلت های هیبریدی جدید به بازار عرضه شد . که فایل هارا با سرعتی ناباورانه به اشتراک میگذارد به گونه ای که اطلاعات رسمی نشان میدهد Huawei P30 میتواند 500 عکس را کمتر از یک دقیقه به کمک این روش به اشتراک بگذارد.همچنین میتوان به راحتی رندری از صفحه دیسکتاپ را بر روی گوشی ذخیره نمود و یا امتیاز های کسب شده( مرحله های طی شده ) گیم ها ی روی گوشی را به تبلت انتقال داد .

 

اضافه شدن ویژگی Huawei Share OneHop به تبلت های هیبریدی هوآی 2018 !

حال هوآوی اعلام کرده است که مدل های قدیمی Huawei Matebook  نیز میتوانند این ویژگی Share OneHop را داشته باشند که البته این ویژگی با NFC همراه خواهد بود بنابراین هوآوی اعلام کرده است پس از 11 مه 2019  صاحبان تبلت های هیبریدی  Huawei MateBook X Pro, MateBook X and MateBook D  که در سال 2018 ساخته شده اند  میتوانند جهت نصب رایگان یک تگ NFC  به مرکز خدمات مشتریان شرکت هوآوی مراجعه نمایند.

عملکرد تگ Huawei Share OneHop  در تبلت های هیبریدی قدیمی !

 

این تگ NFC یک قطعه پسیو وتاثیر پذیر است که به تنهایی هیچ قابلیتی از خود ندارد در حقیقت زمانیکه کاربر برای به اشتراک گذاشتن فایل های خود از روش Huawei Share OneHop استفاده میکند یک قطعه فعال NFC که در تلفن همراه تعبیه شده است را برروی تگ NFC نصب شده قرار میدهد در نتیجه مقدارکمی انرژی توسط تگ NFC جهت خواندن و نوشتن فایل ها از قطعه فعال NFC تعبیه شده در گوشی جذب شده و جهت به اشتراک گذاری فایل ها فعال میشود.

عملکرد این ویژگی به گونه ای است که کاربران باید :

1- Wi-Fi ,NFC و Bluetooth را در گوشی خود فعال کنند

2- Wi-Fi و Bluetooth را بر رروی تبلت خود فعال کنند ( PC manager باید در پس زمینه اجرا شود و 9 به بالا باشد )

3- برروی آیکون NFC برروی گوشی خود ضربه زنند

4-  منطقه ی تشخیص NFC را بر روی تگ NFC قرارداده و پس از کانکت شدن پیام را برروی گوشی جهت اشتراک گذاری مطالب تایید کنند

 

برطبق ادعای هوآوی به کمک این روش میتوان  سرعت انتقال دیتا هارابه 30 مگابیت در ثانیه  ارتقا داد. گرچه بنظر میرسد درحال حاضر این امتیاز فقط در چین در دسترس باشد اما انتظار میرود که به سرعت در تمام جهان گسترش یابد .


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *