اینترنت وایرلس نامحدود

“اینترنت وایرلس نامحدود” این عبارت را زیاد در حوزه سرویس‌های اینترنت وایرلس شنیده‌ایم. آیا در اینجا منظور سرعت اینترنت وایرلس نامحدود است؟ آیا این ادعا درباره صحت دارد؟ کارشناسان دوربرد در این نوشته فارغ از هرگونه برنامه تبلیغی صرفاً جهت آگاهی شما مشترکین فهیم و عزیز مقاله‌ای را تقدیم می‌کنند. با خانواده دوربرد همراه بمانید.

منظور از اینترنت وایرلس نامحدود چیست؟

اینترنت وایرلس wireless network ، همان‌گونه که از اسمش پیداست از شیوه‌های استفاده از خدمات پهنای باند ارتباط بی‌سیم می‌باشد. منظور از نامحدود در سرویس اینترنت وایرلس در دو عامل حجم و سرعت قابل‌بررسی است. در ابتدا باید گفت محدودیت در سرعت اینترنت بیسیم در حالت کلی یک باور غلط است و نامحدود بودن در سرویس‌های اینترنت وایرلس صرفاً در مقوله حجم است. عامل کلیدی و پرطرفدار سرعت که در ابتدا تا آخر در تعرفه‌های اینترنت وایرلس مشخص است و اما درباره محدودیت حجم تعرفه‌ها در ادامه کامل توضیح می‌دهیم. خسته نشوید  و همراهمان بمانید.

در سال‌های اخیر نوع جدیدی از تعرفه‌ها با عنوان تعرفه نامحدود اینترنتی به بازار آمد یعنی با ارائه سرعتی کمتر از تعرفه‌های محدود حجمی، کاربر تجربه‌ی استفاده حجمی نامحدود پهنای باند را خواهد داشت. این نامحدود بودن اینترنت بیسیم برای کاربران پرمصرف صرفه اقتصادی خوبی دارد.  درهرصورت قبل از خرید تعرفه‌های وایرلس یا هر سرویس اینترنت پرسرعت دیگری، بهتراست اول توقعمان را از خرید وایرلس مشخص کنیم. شایان‌ذکر است که اصطلاح سرعت نامحدود در مورد سرویس اینترنت اپراتورهای سرویس‌دهنده قابل ادعا می‌باشد. برای مثال اینکه سرعت اینترنت همراه ما در لحظه‌ای  و جایی 4G و در لحظه‌ای دیگر بالاتر مثلاً 5G می‌شود، نشانگر این موضوع است؛ اما همین نوسانات سرعت خود نشانگر این است که محدودیت کم‌وبیش هنوز وجود دارد.

بهترین اینترنت وایرلس یا بیسیم

دوربرد تعرفه‌های اینترنت بی‌سیم یا وایرلس خود را با توجه به تجربه‌ای‌ که از الگوی مصرف مشترکین عزیز خود داشته است طراحی نموده و تلاش به این بوده است که بهترین و مناسب ترین تعرفه اینترنت وایرلس را مطابق با مصرف به آن‌ها ارائه نماید. حال که با مفهوم اینترنت وایرلس نامحدود آشنا شدید دستتان برای انتخاب مطابق بودجه و توقعتان بازتر است کارشناسان و تیم پشتیبانی دوربرد گوش‌به‌زنگ منتظر تماستان هستند. هرگونه سؤال یا مشاوره‌ای درباره اینترنت وایرلس نامحدود و تعرفه‌های دیگر دارید با ما تماس بگیرید.

آیا اینترنت وایرلس نامحدود صرفه اقتصادی دارد؟

در جواب به این سؤال باید گفت برای کاربران پرمصرف سرویس وایرلس خانگی بله. پیش‌تر عرض کردیم که با توجه به نوع و هدف مصرف اینترنت کاربرانی که ترجیح می‌دهند تجربه‌ی مصرف نامحدود اینترنت وایرلس خانگی داشته باشند و با سرعت کمی پایین‌تر تعامل دارند، از تعرفه‌های اینترنت بیسیم نامحدود استفاده می‌کنند. شایان‌ذکر است که این سرعت پس از مصرف آستانه تعیین‌شده به‌مراتب کاهش پیدا می‌کند. مشترکینی که عامل سرعت برایشان مهم تراست و مصرف زیادی ندارند، هنوز سرویس‌های اینترنت وایرلس محدود حجمی را ترجیح می‌دهند.

در سرویس‌های وایرلس dedicated پهنای باند انتخابی از همان ابتدا تا پایان تغییری ندارد بنابراین به نسبت قیمت بالاتر است و هم‌چنین کیفیت نیز کاهش پیدا نمی‌کند. اگر بخواهیم با نکته‌سنجی بیشتری بگوییم‍ درواقع تمامی شرکت‌های دارای مجوز سروکو هم مانند اپراتورها قابلیت بالا بردن سرعت سرویس‌های وایرلس را دارند اما با هزینه و تجهیزات بیشتر.

سرویس اینترنت غیر حجمی همان اینترنت نامحدود نیست!

آگاه باشید که این دو سرویس با یکدیگر تفاوت دارند. با توجه به تعریف اینترنت نامحدود که در آن اعلام می‌شود که مشترک قادر به تبادل حجم نامحدود است، شاید برای بسیاری این سؤال پیش بیاید که در سرویس اینترنت غیر حجمی نیز، میزان حجم تبادل اطلاعات آزاد است. در اینترنت نامحدود مشترک می‌تواند در بازه زمانی قرارداد نامحدود تبادل اطلاعات داشته باشد و پس از پایان زمان قرارداد است که ارتباط مشترک قطع می‌شود.

اما در سرویس اینترنت غیر حجمی، برای هر طرح علاوه مدت دوره، حجم ترافیک داخلی و ترافیک بین‌المللی نیز در نظر گرفته می‌شود. درصورتی‌که مشترک از حجم تعریف‌شده طرح عبور کند، به‌جای آنکه ارتباط او قطع شود، با توجه به نوع تعرفه انتخابی مشترک سرعت کاهش پیدا می‌کند اما پایان مدت‌زمان دوره می‌تواند با سرعت پایه از سرویس خود استفاده کند یا اقدام به خرید حجم اضافی کند.

نوشتهٔ پیشین
سرور مجازی(vps) چیست؟
نوشتهٔ بعدی
مودم وایرلس چیست؟

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست