سرور مجازی

سرور چیست

سرور در علم کامپیوتر به دستگاهی گفته می‌شود که خدمات مختلفی را به کامپیوترها و سیستم‌های شبکه داخلی یک سازمان یا کاربران عمومی اینترنت ارائه می‌دهد. سرورها می‌توانند به صورت سخت‌افزاری یا به عنوان انبارهای مجازی، متصل به شبکه باشند. انواع سرورها شامل سرورهای تحت شبکه، سرورهای پردازش، سرورهای پایگاه داده، سرورهای وب و سرورهای اپلیکیشن هستند.

سرورها معمولا از قطعات سخت‌افزاری خاصی تشکیل شده‌اند که بالاترین پردازش و عملکرد از آنها انتظار می‌رود. سرورها برای مجموعه‌های ادارای و شرکت‌ها استفاده می‌شوند و برای ارائه خدمات مختلف به کاربران، خدمات و سرویس‌های مختلفی را ارائه می‌دهند.

سرور
سرور مجازی

سرور مجازی

سرور مجازی (VPS) یکی از انواع سرویس‌های میزبانی وب است که در آن، چندین سرور مجازی روی یک سرور فیزیکی قرار می‌گیرند. هر سرور مجازی، به صورت مجزا از دیگر سرورهای مجازی عمل می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد تا به صورت مستقل از دیگران، از منابع سرور مانند فضای دیسک، پهنای باند و حافظه رم استفاده کنند.

سرورهای مجازی می‌توانند با سیستم‌عامل‌های مختلفی مانند لینوکس و ویندوز ارائه شوند و به دلیل هزینه کمتر نسبت به سرورهای اختصاصی، برای وب‌سایت‌های کوچک و متوسط مناسب هستند. مزایای سرورهای مجازی شامل هزینه کمتر، امکانات بیشتر، امنیت بالا، پشتیبانی فنی و امکانات شخصی‌سازی است.

مزایای سرور مجازی

خرید سرور مجازی

سرور مجازی ایران

شروع از

320,000 تومان

"ماهانه"

خدمات ارتباطات دوربرد

اینترنت وایرلس

خانگی و تجاری

سرویس های ابری

خرید هاست، دامنه و سرور

پهنای باند اختصاصی

سرعت تا بینهایت

خدمات تلفن وُیپ

تلفن درون شبکه و سازمانی

اینترنت پوینت تو پوینت

سرویس اینترنت اختصاصی