شرکت ابر دوربررد ارایه دهنده ی دامنه

سایت ابر دوربرد cloud.dourbord.com ارایه دهنده های سرویس ثبت دامنه , انتقال دامنه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

ادامه مطلب...

همه چیز از اینجا شروع می شود ؛ ثبت دامین

اولین قدم برای راه اندازی وب سایت، انتخاب نام دامین متناسب با نام شرکت، محصول یا هر نام دلخواهی می باشد که مطلوب سرویس گیرنده است، که ازین پس این نام در فضای اینترنت معرف وب سایت و خدمات مبتنی بر وب شما می باشد.

نام هر دامنه دارای مدت زمان انقضای خاصی می باشد که حداقل یک سال و حداکثر پنج سال می باشد و با تمدید نام دامنه در مدت زمان مشخص شده، این بازه زمانی گسترش می یابد. در صورت عدم تمدید نام دامنه، این امکان وجود دارد که دامنه مورد نظر شما توسط شخص دیگری خریداری شود و به ازا بازپس دادن آن، مطالبه هزینه های گزافی گردد، که در این صورت هیچ راهی به جز پرداخت مبلغ مورد نظر مالک جدید به منظور بازنشاندن نام دامنه وجود ندارد. از طرفی در صورت انقضای نام دامنه، کلیه سرویس هایی که بر پایه این نام دامنه بنا شده اند مانند وب سایت، پست الکترونیک و یا … از دسترس خارج می شوند. لذا تمدید نام دامنه قبل از اتمام مهلت انقضای آن امری بسیار ضروری می باشد که به منظور تسهیل در این امور، تیم پشتیبانی شرکت ارتباطات دوربرد فارس، از طرق مختلف اعم از پیامک، پست های الکترونیک، سامانه تیکتینگ قبل از مهلت انقضای نام دامنه مذکور، مشترکین را در جریان موضوع قرار خواهند داد.

کلیه فرآیند های خرید و تمدید دامنه هم به صورت آنلاین، هم به صورت تلفنی و هم به صورت حضوری قابل انجام می باشد و پس از تکمیل فرم های مخصوص آن و پرداخت وجوه مربوطه این امر محقق خواهد شد. به منظور خرید دامنه، ابتدا می بایست از وضعیت آزاد بودن آن نام اطمینان لازم را بدست آورد. آزاد بودن نام دامنه فقط به معنای نمایش ندادن وب سایت با آن نام نمی باشد، چه بسا که یکی از کسب و کار های نوین اینترنتی، خرید نام دامنه های آزاد و فروش آنها به قیمت چندین برابری قیمت های عرف جامعه می باشد. لذا حتما می بایست از آزاد بودن نام دامنه به منظور خرید در سایت های whois و یا از طریق بخش مخصوص بررسی در دسترس بودن دامنه از طریق وب سایت شرکت ارتباطات دوربرد فارس اقدام نمایید.

هزینه های مربوط به هر نام دامنه، با توجه به پسوند آن متغییر می باشد و اکثر نام های اینترنتی دامنه، متناسب با نرخ ارز تغییر خواهند نمود، بنابراین می بایست قبل از اقدام به خرید و یا تمدید نام دامنه از آخرین قیمت های مندرج در وب سایت شرکت ارتباطات دوربرد فارس و یا پنل مشترکین، مطلع و سپس اقدام به خرید و یا تمدید دامنه نمایید.

 چگونه نام دامین خود را انتخاب کنم؟

نکات کلیدی برای انتخاب دامنه مناسب به شرح ذیل است :

  • بهتر است نام دامنه با معنا باشد
  • استفاده از نام های دامنه ای که به سختی در ذهن سپرده می شوند، می تواند به کسب وکار شما لطمه زند و بهتر است از نام های دامنه ساده چه از نظر نگارشی و چه از نظر معنایی استفاده شود.
  • بهتر است نام های دامنه کوتاه و مختصر باشد در برخی اوقات استفاده از مخفف ها می تواند باعث سردگمی بازدیدکنندگان شود.
  • با توجه به نوع مخاطبین قابل پیش بینی و حدس باشد.
  • املای آن ساده باشد و از آنجا که در برخی از موارد نوشتن یک کلمه فارسی با استفاده از حروف انگلیسی، حالت های مختلفی می تواند داشته باشد، پیشنهاد می گردد برای کلیه حالات ممکن دامنه های مورد نظر را خریداری نمایید. بعنوان مثال دامنه های DOURBORD.IR  و DOORBORD.IR و DOURBOARD.IR می تواند هر سه نمایانگر نام دوربرد باشند.
  • تا حد امکان پسوند نام دامنه با زمینه فعالیت و کسب و کار همخوانی داشته باشد، بعنوان مثال برای یک موسسه تجاری استفاده از پسوند com به مراتب بهتر از استفاده از پسوند org و یا net می باشد.
  • به منظور اجتناب از سو استفاده های آتی از تشابه های اسمی برای نام های دامنه انتخاب پسوند های رایج یا ثبت انواع پسوند های مرتبط با نام دامین خود توصیه می گردد بدین  صورت که علاوه بر خرید دامنه با پسوند ir اقدام به خرید دامنه با پسوند com نیز صورت پذیرد. در این صورت امکان جعل وب سایت شما توسط رقبا و یا هکران بسیار کاهش می یابد.

پسوند ها صرف نظر از نام انتخابی ، معرف زمینه کاری و نوع ارائه خدمات سایت به مخاطبین بوده ودر برخی موارد نیز به لحاظ جغرافیایی تفکیک خوبی خواهند داشت.

  • یکی از ملاک های با ارزش در معرفی وب سایت شما به موتور های جستجوگر (SEO) استفاده از نام دامنه ای مرتبط با کسب و کار و کلمات کلیدی و پر کاربرد در وب سایت شما می باشد، لذا هر چه نام دامنه با کلمات به کار گرفته شده در دامنه شما همخوانی داشته باشد به مراتب معرفی وب سایت شما به موتور های جستجوگر راحت تر می باشد.