تلفن ثابت اینترنتی

انتقال همزمان مکالمات تلفنی بر روی یک شبکه دیتا یا (Voice over internet protocol ( VOIP که با نامIP تلفنی نیز از ان یاد میشودبرای کاربران امکان استفاده از اینترنت را جهت  مکالمات تلفنی فراهم می آورد. برخلاف خطوط تلفن سنتی (انالوگ) ، voip مبتنی برفن آوری دیجیتال است .این فن آوری روشی برای تبدیل سیگنال آنالوگ به داده های دیجیتالی است که از طریق اینترنت جا به جا می شوند و نیازمند یک اتصال broadband نظیر DSL است . این نکته حائز اهمیت است که مکالمات تلفنی مبتنی بر IP ارتباطات تنگاتنگی باکارایی شبکه دارد.

 

انواع روش های برقراری ارتباط با سیستم VOIP :

 

  • ارائه تلفن ثابت به واسطه GATEWAY :

ساده ترین روش جهت برقراری ارتباطات VOIP است که از طریق  (Analog Telephone Adaptor (ATA یا gateway ها می باشد . این روش این امکان را برای شما فراهم می سازد تا از تلفن های آنالوگ فعلی تان استفاده نمایید سپس ATA را به کامپوتر یا ارتباطات اینترنت  وصل نمایید .ATA سیگنال آنالوگ را به دیتای دیجیتال برای انتقال بر بستر اینترنت تبدیل میکند .

  • ارائه تلفن ثابت با سیستم IP Phones :

این روش یک روش ورودی سریع و مقرون به صرفه فارغ از نوع بستر ارتباطی نظیر فیبر نوری ،سیم مسی ، وایرلس و … است که کاربر  تنها با استفاده از گوشی IP Phones  و اتصال ان به شبکه اینترنتی میتواند به واسطه شماره اختصاصی خود از این سرویس استفاده کند .

  • ارائه تلفن ثابت بر بستر سیم مسی :

این نوع سرویس از طریق شبکه سازی بر بستر سیم مسی برای برج ها ، شهرک ها و یا مجتمع های تجاری و مسکونی قابل اجراست در برخی موارد میتوان از یک سری راهکار وایرلسی نیز بهره برد تا به صورت همزمان مشترکین بتوانند از سرویس تلفن ثابت واینترنت به طور همزمان بر بستر شبکه ایجاد شده  برخوردار گردند.

تعرفه تلفن ثابت اینترنتی

(قیمت ماهیانه (ريال
تعرفه های تلفن ثابت

۳۹

هزینه هر دقیقه مکالمه ثابت به ثابت داخل استان

۲۹۹

هزینه هر دقیقه مکالمه ثابت به ثابت بین استان

۴۰۰

هر دقیقه مکالمه ثابت به اپراتور های تلفن همراه

۲۰

هردقیقه مکالمه دوربردی

بنا به هرکشور متفا وت می باشد

هر دقیقه مکالمه ثابت به بین الملل

طبق مصوبه شماره ۱ جلسه ۱۴۶ و مصوبه شماره ۲ جلسه ۱۵۳ و مصوبه جلسه شماره ۲۲۹