تخصیص 32 گیگابایت فضای حافظه به آپدیت ویندوز 10

اخبار در دوربرد۶

آپدیت ویندوز 10 به زودی نیاز به حداقل 32 گیگابایت فضای  آزاد بر روی هارد دیسک  برای نصب آپدیت نسخه 1903 در may 2019  دارد.

مایکروسافت نسخه 1903ویندوز 10  را بر مبنای ایده ” فضای رزرو شده ”  که بخشی از  فضای حافظه هارد دیسک را جهت به روز رسانی ها،patches، paging file و …  از دسترسی  به آن محافظت میکند، در  May 2019 ارائه خواهد کرد.برطبق این خبر آپدیت ویندوز 10 برای هر دو نسخه 32 و 64 بیت به حداقل 32 گیگابایت فضای داخلی نیاز دارد.دو برابر آن چیزی که پیش تر برای نسخه  32 بیتی 1809 شاهد بودیم.

اپدیت نسخه 1903 ویندوز 10 در may2019

 

اما به هر حال این 16 گیگابایت یک ویژگی اضافی نیست، بلکه ارتقایی مدرن برای ارائه بهتر ویژگی های ‘Sandbox’ (داشتن سیستم عامل مجازی جهت آزمایش نرم افزار ها بدون نفوذ به سیستم عامل اصلی)،دسترسی به فایل های ویندوز از طریق لینوکس، پیش نمایش مرورگر Edge مبتنی بر کروم و تم جدید است.

به طور کلی این تصمیم از آنجا نشات میگیرد که اغلب در هنگام نصب اتوماتیک آپدیت ویندوز در پس زمینه های پیش فرض، محدودیت فضای حافظه،این روند را با مشکلاتی مواجه میکند.همانگونه که در نسخه 1809شاهد حذف فایل های ذخیره شده کاربر جهت آزاد سازی فضای مورد نیاز  برای نصب آپدیت ویندوز بودیم. اما  بنظر میرسد حال این افزونه در نسخه 1903برای دابل چک واطمینان از وجود فضای کافی جهت عملکرد مطلوب سیستم عامل قبل و آپدیتش در نظر گرفته شده است.

 

32 گیگابایت قضا مورد نیاز برای ویندوز 10

 

گرچه این تصمیم مایکروسافت میتواند جهش بزرگی در صنعت ساخت سخت افزار جهت تولید گجت های پیشرفته و قدرتمند را ایجاد کند اما اغلب دستگاه های کنونی با حافظه محدود را همچون تبلت هایی باحافظه  32 گیگابایتی  از رده خارج میکند چراکه نه تنها آپدیت های قبلی ویندوز در 12 می 2020 منقضی خواهند شد بلکه از طرفی با نشان دادن ارور”inappropriate drive reassignment”، مایکروسافت آپدیت ویندوز 10 را برای تمامی دیوایس هایی همچون raspberry pi  که ویندوز را از حافظه خارجی بوت کرده اند و یا جهت ارتقای سیتم خود از حافظه خارجی استفاده میکنند را در حال حاضر بلاک خواهد کرد که به نظر میرسد این یک قانون همیشگی باشد.

 

بلاک شدن سیستم های مجهز به حافظه خارجی برای آپدیت ویندوز 10

به دلیل وجود مشکلات در نسخه 1809 اینبار مایکروسافت ارائه نسخه 1903 یک ماه به تاخیر انداخت تا فرصت کافی جهت بررسی نسخه آزمایشی و رفع مشکلات احتمالی را در اختیار داشته باشد .

 

منبع : theinquirer.net


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *