روش اتصال وایرلس یا بی سیم یکی از جنجالی‌ترین نسل های اینترنت پرسرعت است. همان‌طور که می‌دانید کلمه‌ی WIRELESS به معنای بی سیم  است. اینترنت وایرلس یا اینترنت بدون سیم از شیوه‌های استفاده از خدمات پهنای باند ارتباط بی‌سیم می‌باشد. این تکنولوژی بحث‌برانگیز می‌تواند پهنای باند بسیار بیشتری نسبت به آنچه بر بستر سیم مسی DSL تأمین می‌شود، در اختیار مشترک قرار بدهد. همین جا بمانید و هرانچه را که لازم است درباره‌ی  اینترنت وایرلس ارتباطات دوربرد، بدانید.

شگفتی های اینترنت وایرلس

جالب است بدانید یکی ازلقب های اینترنت پرسرعت وایرلس  ”  اینترنت انقلابی” بوده است. مختصر بگوییم  اینترنت پرسرعت وایرلس یا بیسیم، راهکار طلایی برای شرکت‌ها و سازمان‌هایی است که نیاز به اتصال اینترنت با پهنای باند بالا برای ارسال و دریافت اطلاعات داشته و یا از خطوط مسی و اجاره‌ای نمی‌توانند استفاده کنند. اما دلیل این سروصداها و شگفتی‌های اینترنت وایرلس چیست؟

  • شاخص‌ترین ویژگی اینترنت وایرلس، عدم نیاز به خط تلفن است، در حقیقت مشترک از دست چالش‌های سیم تلفن راحت است. امواج رادیویی، مادون‌قرمز و ماکروویو، به‌جای سیم، برای انتقال سیـگنال بین دو دستگاه استفاده می‌شود.
  • اینترنت وایرلس در سرعت، این المان پرطرفدار، کیفیت و رده بالایی دارد.
  • نصب و راه‌اندازی سرویس  اینترنت بیسیم سریع است که منجر به‌صرفه جویی در زمان کاربران می‌شود.
  • امکان جابه‌جایی تجهیزات وایرلس در هر مکانی همراه مشترک وجود دارد.
  • در سرویس‌های اینترنت پرسرعت وایرلس wireless ، امکان ارائه پهنای باند بدون محدودیت به میزان درخواستی مشترک وجود دارد.
  • خوشبختانه برف و باران و طوفان و …کمترین تأثیر را در کیفیت داده ها دارد.

آشنایی با تجهیزات مورد نیاز وایرلس

درباره تجهیزات موردنیاز وایرلس، کم‌وبیش واژه‌هایی به گوش همه خورده است. ارتباطات دوربرد همیشه سعی داشته است از بروزترین تجهیزات، جهت ارائه خدمات اینترنت وایرلس، استفاده کند. چراکه کاربری که اینترنت وایرلس را انتخاب کرده است، نوجو و از طرفداران به‌روز صنعت اینترنت است؛ و اما تجهیزاتی که لازم است تا از مشترکین اینترنت وایرلس باشید عبارتنداز:

  •  رادیو بی‌سیم یا وایرلس: در سازوکارهای ارائه خدمات اینترنت پرسرعت وایرلس دوربرد، انواع رادیوهای مدرن برند آشنای میکرو تیک و هم‌چنین UBNT به دو صورت فروش و امانی، در اختیار دوستان مشترک عزیز قرار می‌گیرد.
  •  متراژی کابل شبکه
  • اکسس پوینت (در صورتی که کاربر نیاز به ارتباط بی سیم داشته باشد)
  • مودم یا روتر

قدمت دوربرد در ارائه اینترنت وایرلس شیراز:

سن و سال دوربرد در ارائه سرویس اینترنت وایرلس در شیراز زیاد است؛ به‌عبارت‌دیگر دوربرد از قدیمی‌های اینترنت وایرلس در شیراز است. تلاش مجموعه در ارائه و پوشش بهترین اینترنت وایرلس شیراز از سال ۱۳۸۷ تا به الان با همکاری و حمایت مشتریان هوشیار محترم، رو به ادامه می‌باشد.

دوربرد و سرویس وایرلس در دیگر شهرها و سکوهای نفتی کشور:

شروع خدمات شرکت ارتباطات دوربرد بعد از شیراز، در اینترنت وایرلس مرودشت بوده است. بعداز آن در تمامی شهرستان‌های استان فارس، استان هرمزگان، استان بوشهر، استان خوزستان و خراسان رضوی، پوشش سرویس‌های اینترنت وایرلس را گسترش داده است. شایان‌ذکر است که افتخار همکاری و خدمتگزاری در خدمات اینترنت وایرلس را در چندین مرکز سکوهای نفتی خلیج‌فارس را هم داشته‌ایم. ارتباطات دوربرد با توجه به اهمیت نقش حیاتی مشترکین خود، در ارائه خدمات پس از فروش سرویس های وایرلس در شیراز و دیگر مراکز، حساسیت همیشگی خودرا حفظ کرده است. دوربرد این وظیفه را مهم دانسته تا به طور مستمر شیوه های پشتیبانی خدمات وایرلس اشتراکی در همه زمینه ها را با کمک تخصص و تجربه کارشناسان باسابقه خود، موثرتر کند.

خرید اینترنت وایرلس تنها در 3 مرحله 

همان‌طور که پیش‌تر خدمتتان گفتیم خرید و راه‌اندازی سرویس اینترنت وایرلس بسیار سریع است که منجر به‌صرفه جویی در زمان ارزشمند مشترکین می‌شود. بدیهی است که دسترسی به خدمات اینترنت بیسیم نیاز به امکان سنجی دقیق فنی دارد، لطفا در  نقشه امکان سنجی محل دریافت سرویس را مشخص نمایید. همچنین لازم به ذکر  است هزینه تجهیزات مورد نیاز اینترنت بی سیم سمت مشترک (رادیو گیرنده ، پایه ، کابل و روتر ) به صورت جداگانه محاسبه و دریافت می گردد.

فهرست